Manufactuer Part #: SM-HDRBM13LP
Manufactuer Non-Punctuated Part #: SMHDRBM13LP
UPC Code:
Unit of Measure (UOM): EA
Features
- Brackets have a 108 mm caliper mounting hole spread and will work with most radial-mount calipers (some spacing and shimming may be required)
- Available with a black or polished finish for 11.5", 11.8" and 13" brake discs
- Include shims
- Made in the U.S.A.
Specs
- Product Name: Bracket
- Type: Brake Caliper
- Color/Finish: Polished
- Material: Billet Aluminum
- Rotor Diameter: 330 mm (13") / 13" / 330 mm
- Mounting Position: Front Left
- Units: Each
- Riding Style: Street
SPEED MERCHANT SM-HDRBM13LP Caliper Mount - 13" - Left - Polished 1704-0362